Omlouváme se, ale z technických důvodů nelze hradit platební kartou na prodejnách a také nelze hradit přes platební bránu na eshopu.

Jazyk: CZ

Měna:

Jazyk:

Měna:

lupa
lupa
lupa

Jste členem ? Registrace / Přihlášení

uživatel

Nákupní košík 0

Vás košík obsahuje

Celkem

Celkem bez DPH

0 Kč

0 Kč

Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu zdarma

Více o dopravě

Zobrazit košík

Jazyk: CZ

Měna:

Jazyk:

Měna:

Taktické rukavice FastFit - recenze - velmi lehké, prodyšné a výborně sedí na rukou

V tomto článku si dáme něco krapet lehčího, ale i přes to nezbytného pro všechny členy našeho týmu, taktické rukavice. Konkrétně Mechanix model Fastfit. Nebo jak se u nás říká „Fasfitky“

Tento model rukavic používá několik členů našeho týmu včetně mě. Jakožto průzkumné jednotky samozřejmě potřebujeme jak určitou úroveň ochrany rukou, tak jejich maskování. Zároveň je však třeba aby zbytečně neomezovaly cit v rukou a jejich pohyblivost kvůli časté manipulaci s elektronickým a spojařským vybavení, a byly prodyšné, když je máme na rukou třeba i více dnů v kuse. Právě v tomto model Fastfit exceluje.

Rukavice jsou velmi lehké, prodyšné a výborně sedí na rukou a prstech i při drobnější práci (Např. operování vysílaček). Oproti ostatním modelům Mechanix jako je známý Original nebo M-Pact jsou u nás preferovány převážně kvůli rychlosti a jednoduchosti v jejich použití, které je zajištěno retenční gumou v oblasti zápěstí namísto tradiční přezky na suchý zip. Dalším silným faktorem je že na rozdíl od již zmíněného modelu M-Pact nejsou omezeny v pohybu v žádném úhlu jakoukoli vycpávkou nebo výztuhou. Samozřejmě, že tedy neposkytují kloubům a samotným prstům takovou ochranu, ale za to jsou mnohem pohodlnější. Horní část rukavic a oblasti mezi prsty jsou tvořeny velmi prodyšnou a pot dobře odvádějící pružnou látkou. Dlaň a spodky prstů plus výztuž v palcové jamce jsou pak pošity měkkou ale relativně odolnou kůží.

Další velkou výhodou rukavic je jejich nízká cena. Jedná se o jeden z nejlevnějších modelů nabízený firmou Mechanix, což vyvažuje asi největší neduh modelu FastFit a tím je jeho nízká odolnost. Při intenzivním používání a pravidelném tréningu jeden pár vydrží obvykle zhruba půl roku, než se začnou objevovat první známky výraznějšího opotřebení. Výdrž rukavic není obzvláště světová, ale řekl bych že více než ekvivalentní k jejich ceně a výkonu. V tomto ohledu jsou rukavice FastFit stále překonávány modely od firem jako Magpul nebo Outdoor Research, které vyrábí velmi podobné druhy rukavic, o tom však zase jindy.

Obecný verdikt zní tak, že Mechanix FastFit jsou výborné střelecké rukavice, které skvěle poslouží i náročnějším uživatelům, ovšem, jejich výdrž se drasticky snižuje s náročností tréningu a buď musí být pravidelně, alespoň jednou ročně obměněny, a nebo musíte eventuelně přejít na rukavice v trochu jiné cenové kategorii. Obecně výborná budget ochrana pro vaše ruce a balanc lehkosti a pohodlí, které rozhodně stojí za vaše peníze.

 

Přejít na taktické rukavice FastFit